Autosalon Lipsko 2008 – 1. část

V sobotu jsem vyrazil na výlet do Německa – na AMI Leipzig 2008 – abych si tam omrknul pár aut. ;-) Vyrážel jsem ještě s jedním kamarádem chvíli po 6 ráno z Prahy. Silnice, i když trochu pršelo, byly krásně volné a o necelé 3 hodiny později jsme již byli před výstavištěm…

Veletržní areál - Lipsko

Hned po příjezdu před výstaviště se mi líbila výborná organizace při parkování – sice jsem trochu popojížděl v zácpě, ale netrvalo to dlouho a organizátoři všechny s přehledem a rychle navigovali na volná místa a za chvíli bylo zaparkováno… :-) Fronty na pokladnách žádné, takže pár minut po příjezdu už jsem mohl okukovat nádherná auta… Lipské výstaviště je obrovské a auta byla rozestavěna ve 4 halách. V centrální prosklené hale navíc byla výstava vozů slavných lidí – k vidění byly skvosty jako obrněný Mercedes 500 SEL, Range Rover prince Charlese, Tatra 600 Sodomka, Mercedes jednoho z bývalých papežů, BMW Isetta, Wiesmann, BMW 2002 ti, Audi Quattro, stará Felda od Škodovky (+/- 1969) a spoustu dalších aut…

Range Rover Prince Charlese

Tatra 600 Sodomka

Papežovo křeslo v Mercedesu

BMW Isetta

Wiesmann

BMW 2002 ti

Audi Quattro

Pak už následovaly haly s expozicí nových aut. Tam mě trochu naštvalo opravdu slabé osvětlení vystavených aut – díky tomu nemám z autosalonu zrovna moc povedené fotky. Ačkoliv jsem měl na foťáku většinou ISO 1600, pořád jsem musel mít nastavené relativně dlouhé časy na to aby se to dalo udržet v ruce. :-( Druhý problém při focení byla strašná spousta lidí – u aut, která za něco stály byl pořád hrozně veliký nával, takže o nějakých fotkách z lepších úhlů jsem si mohl jen nechat zdát.

První zastávka byl stánek Audi. První co jsem hledal byla samozřejmě R8, která je mimochodem v bílé barvě naprosto úchvatná. Další mne zaujala RS6 – to je opravdu pořádný kus auta (váží přes 2 tuny), ale i tak s ní musí přeplňovaná V10 s 580 koňmi a 650 Nm hodně slušně cvičit… Koncept malé A1 quattro se mi také moc líbil – takový prcek se správně drsným výrazem. :-)

Audi A4 DTM

Audi R8

Audi R8

Audi RS6

Audi RS6

Audi RS6

Audi A1 Quattro

Audi A1 Quattro

Audi A1 Quattro

Dále následovalo pár sportovních aut. Ford GT je neskutečně nízké a široké auto a černá mu opravdu sluší, Maserati GranTurismo je asi jedno z nejkrásnějších současných aut, Audi R8 v úpravě od ABT vypadá docela dost blbě (hlavně zadní část), Artega GT – nevšední sporťák a za docela rozumnou cenu (v rámci konkurence :-) ), Lamborghini Murciélago LP640 Versace je pořádný kus nádherného auta za ne už tak rozumnou cenu (v přepočtu více než 10 mil. Kč), z přítlačného křídla závodního Lamborghini Gallardo by se dal udělat stylový (a hlavně veliký) barový pult, a nová Fabie oblepená doplňky od Milotecu je opravdu vrchol nevkusu…

Ford GT

Ford GT

Audi R8 ABT

Maserati GranTurismo

Artega GT

Lamborghini Murciélago LP640 Versace

Hnusá Fabia od Milotecu

Hnusá Fabia od Milotecu

O pár metrů dál byla expozice aut a motorek s pohonem na dřevo, což vypadalo docela zajímavě, ale vozit tak veliká kamna na motorce, nebo za autem a pytle se dřevem na střeše, jako to některá auta měla, musí být dost nepraktické. Pro zajímavost – 20 kg dřeva prý vydá za 10 litrů paliva. Jo… a našel jsem mezi nimi ideální auto pro ekoteroristu Bursíka (viz. fotka níže).

Auto s pohonem na dřevo

Auto s pohonem na dřevo

Expozice Čínských výrobků mě absolutně dorazila. Nejenže to jsou sprosté kopie vyspělejších aut (BMW X5, Honda CR-V, Toyota RAV-4, Toyota Landcruiser, aj.), ale z toho zpracování mi opravdu bylo špatně. Obrovské spáry mezi panely karoserie, interiéry neskuteně smrděly a materiály v nich byly hnusné. Jen tak jsem v jednom zkusil otevřít schránku u spolujezdce a pak ji zase zavřít – to se podařilo až na 3. pokus. Pak jsem ještě zkusil schránku pod loketní opěrkou mezi sedadly. Tu jsem také otevřel, ale zavřít se mi ji nepodařilo – úspěšný jsem byl až po použití hrubé síly. A takhle to vypadá ve všech. Doufám, že díky tomu si u nás mnoho kupců, až se začnou prodávat, nenajdou. Ke stánku s čínskými auty Brilliance bych jen dodal, že ty mi žádné jiné auto nepřipomínaly, ale i tak nic moc kvalita i vzhled.

Stánek s čínskými kopiemi

Stánek s čínskými kopiemi

Stánek s čínskými kopiemi

Stánek s čínskými kopiemi

Stánek s čínskými kopiemi

Stánek s čínskými kopiemi

Brilliance

Brilliance

Nový VW Scirocco vypadá stejně skvěle jako na fotkách. Už aby se prodávalo – bude to na silnicích příjemné oživení. Passat CC je první Passat, který se mi opravdu líbí.

VW Scirocco

VW Scirocco

Passat CC

Passat CC

U značky VW to dnes utnu a pokračování si nechám na příště. Fotek je ještě mnoho, a na jeden blogpost by toho bylo asi moc. Kdy vyjde pokračování vám prozradí například RSS… ;-)

EDIT: 2. část článku o Lipském autosalonu 2008 najdete na smain.cz/autosalon-lipsko-2008-cast-2/ a poslední – 3. část na smain.cz/autosalon-lipsko-2008-cast-3/.

Sepsáno 17. 4. 2008 v tématu: autosalon; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.


komentáře k článku Autosalon Lipsko 2008 – 1. část


  • Ježeček | 18. 4. 2008 8:53 | #

    jako ta Fabie vypadá pěkně, rovnou tam napiš že se ti nelíbí už od začátku. Pro ty jako seš ty by jí nepomohlo nic, mě se líbí jak normální tak tahle!

  • Martin | 19. 4. 2008 15:41 | #

    že vypadá hnusně jsem tam napsal a že se ti ta nevkusná oblepenost líbí je tvůj problém…


Váš komentář