Autosalon Lipsko 2008 – 2. část

Dnes přidávám 2. pokračování fotogalerie a komentáře z Autosalonu v Lipsku. Pokud jste ještě nečetli první část, tak bude možná lepší, pokud začnete právě tam.

Hned vedle VW měla stánek Škodovka, kde jsem zamířil přímo k novému Superbu. Ostatní modely jsem ignoroval, protože ty už dost dobře znám. Nový Superb je opravdu povedené auto. Je vidět, že od minulé generace na něm ve Škodovce dost zapracovali. Interiér je skvělý jak zpracováním, tak vzhledem, a líbí se mi i ten, mnoha lidmi kritizovaný, volant. Dva způsoby otevírání kufru jsou vtipné – chvíli jsem tam s tím laboroval a snažil se otevřené víko ještě “zlomit” v půlce, ale asi to mají elektronicky pojištěné, protože se mi to bohužel nepodařilo. :-)

nová Škoda Superb

nová Škoda Superb

nová Škoda Superb

nová Škoda Superb

nová Škoda Superb

Stánek Hyundai zaujal svým konceptem, i-mode, a pak také hnusným Hyundai Coupé s nějakým body-kitem. Něco na styl rychle a zběsile, ale mnohem horší…

Hyundai i-mode

Hyundai i-mode

Hyundai Coupé

Hyundai Coupé

U Renaultu kraloval velice zajímavý Megane Concept. Škoda jen, že se některé věci z konceptů nedostanou do výroby, protože například manipulace s dveřmi u Meganu by byla opravdu vtipná. Zajímavá byla ukázka chování podvozku nové Laguny při jízdě – na obrazovce byl zobrazen průjezd zakroucenou silnicí a podvozek vedle na podstavci předváděl co dělá při průjezdu jednotlivými zatáčkami. A v jednom koutě se tam také krčil monopost F1 u kterého bylo skoro prázdno.

Renault Megane Concept

Renault Megane Concept

Renault Megane Concept

Renault Megane Concept

Renault F1

Renault Clio RS

Dacia Sandero vypadá už skoro jako moderní auto, ale i tak to není zrovna můj šálek kávy…

Dacia Sandero

Od Kaipanů jsme se dozvěděli “zákulisní” informaci, že do modelu Kaipan 14 se cystá nový, větší motor – 1.6 od VW. V současnosti je 14 postavena na dílech z Favorita.

Kaipan 14

U Porsche se mezi davy lidí skoro nedalo projít. Ale i tak jsem se tam moc dlouho nezdržel, protože mou oblíbenou 911 GT3 tam neměli. :-( Hlavně, že podvozek hybridního Cayenne tam vystavili…

Porsche 911 Carrera

Hybridní podvozek Porsche Cayenne

Hybridní podvozek Porsche Cayenne

Porsche 911 Carrera S

Porsche RS Spyder

Porsche RS 60 Spyder

Na stánku Subaru jsem si sednul do Iprezy STi a zjistil jsem, že japonci musí být opravdu malí (a nebo bych měl já zhubnout :-D ), protože jejich sportovní sedačka se mi zdála příliš úzká (i když jsem se vešel). Chvíli jsem taky obdivoval Forestera (což by byl pro mne ideální nástupce mého CR-V), ale moc dlouho jsem se neohřál, protože mne lákal nedaleký stánek Fiatu.

Subaru Impreza WRX Sti

U Fiatu jsem strávil docela dost času obdivováním mé oblíbené pětistovky. To je totiž jedno z mnoha aut v mé vysněné garáži (asi mám úchylku na malá auta, či co :-D , protože je tam mimo jiné i starý Mini a původní pětistovka)… Rozepisovat se tu o ní ale příliš nebudu- to, že vypadá úchvatně ví každý. :-) Interiér je také skvěle zpracovaný a dobře vypadá, jediné chybička je, že se do auta vejdou tak maximálně 3 tašky z Hypernovy, ale co také chtít od takového prcka. Poté jsem si prolezl i pár dalších Fiatů a je na nich vidět, že se za poslední léta s kvalitou opravdu rapidně zlepšili. Na Fiatím stánku se mi také podařilo vyžebrat (to byl také jediný stánek, kde jsem něco chtěl) plakát s Fiatem 500 a CD s hudebním mixem.

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

Fiat 500

A jak to tak vypadá, zbylo nám ještě pár fotek na 3. pokračování. Těšit se na něj můžete brzy… Kdy vyjde vám napoví třeba RSS blogu.

EDIT: Poslední část miniseriálu si můžete přečíst na smain.cz/autosalon-lipsko-2008-cast-3/

Sepsáno 19. 4. 2008 v tématu: autosalon; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.Váš komentář