Autosalon Lipsko 2008 – 3. část

Třetí a poslední část miniseriálu z Lipského Autosalonu je tu. Pokud jste nečetli ještě první a druhou část, můžete tak udělat právě nyní.

Osvětlení konceptu Nissan Mixim mne neustále prudilo, protože se pořád zhasínalo a rozsvěcelo v ty nejnevhodnější okamžiky. Nakonec jsem ale jakési fotky udělal… Nissan GT-R je skvělý. A nečekaně veliký. Proč ale, když už mají na stánku tak bídné osvětlení, přivezou to auto v černé? To opravdu nechápu.

Nissan Mixim

Nissan Mixim

Nissan 350Z

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Nissan GT-R

Na chvíli jsme zastavili také u stánku s PlayStationem 3, kde jsem si vystál frontu na projetí v simulátoru s hrou Gran Turismo 5. Simulátor byl ve formě závodního Audi TT na pneumatických zvedácích, takže auto se při jízdě naklánělo a poskakovalo podle toho jak jsem jel. Prostě skvělé. A ta zpětná vazba ve volantu byla tak krutá, že se volant skoro nedal udržet. Škoda že každý mohl jet jen 1 kolo – po chvíli tréninku by se s tím asi dalo celkem dobře jezdit a pořádně se pobavit.

simulátor Gran Turismo 5

simulátor Gran Turismo 5

Honda ničím zásadním nepřekvapila. Měli vystavenou F1, ve skleněné ohrádce robota Asimo, který tam stál jak trubka a nehýbal se, Civic Type-R a nějaké ty jejich hybridy. Já jsem neodolal a prozkoumal ještě CR-V, abych ho mohl porovnat s tou svou (předminulou generací). Interiér je rozhodně výborný a o světelné roky modernější, ale co se týče designu karoserie, tak u mne vyhrává stále ta moje. ;-)

Honda F1

Honda Asimo

BMW bylo jedním z dalších stánků, kde se přes nával skoro nedalo dostat k autům – hlavně k modelům řady M. BMW X6 je snad první Bavorák, který se mi opravdu nelíbí – vypadá to jak přežraná 6 coupé. Nebo nabouraná X5. Prostě takové nafouklé cosi. Ne, opravdu se mi to nelíbí. Zato koncept BMW CS je skvělý. A také obrovský – o dost větší než BMW 7.

BMW M3

BMW X6

BMW X6

BMW 123d

BMW Concept CS

BMW Concept CS

U Mini ničím zásadním nepřekvapili – vystavili pár modelů včetně John Cooper Works a závodní verze. Jejich kombi, neboli Traveller má jen asi tak o 3 cm čtvereční větší kufr, než klasická krátká varianta a k tomu navíc v polovině rozdělené dveře kufru aby bylo vidět dozadu ještě hůře. Takže děkuji, nechci.

Mini John Cooper Works

Závodní Mini

Mini Cabrio

K1 Roadster vypadá skvěle a na obrazovce tam probíhalo video, kde jakýsi řidič předváděl schopnosti tohoto auta v běžném provozu (!) zřejmě v nějakém českém či slovenském městě (soudě podle dopravních značek a aut). Ale je fakt, že podle videa to asi bude schopné auto.

K1 Roadster

Mercedes zaujal jen 2 vystavenými SLRky – standardním a SLR 722 GT. Kolegové u menšího bráchy, Smartu, trochu oživili svou expozici představením breakdancerů, kteří si vesele poskákali po jednom z vystavených Smartů.

Mercedes McLaren SLR

Mercedes McLaren SLR

Mercedes McLaren SLR 722 GT

Mercedes McLaren SLR 722 GT

Mercedes McLaren SLR 722 GT

Mercedes McLaren SLR 722 GT

Mercedes McLaren SLR 722 GT

Smart s plným kufrem...

představení breakdancerů u Smartu

představení breakdancerů u Smartu

představení breakdancerů u Smartu

představení breakdancerů u Smartu

představení breakdancerů u Smartu

Po stánku Mercedesu a Smartu už jsme měli celý autosalon prohlédnutý a byl čas vyrazit zpět domů. Automobilek na autosalonu vystavovalo samozřejmě mnohem více, než jsem zde popsal, ale ne všechny něčím zaujaly, či překvapily, tak je asi ani není třeba zmiňovat. Cesta zpátky byla pohodovější a rychlejší a protože bylo teplo a svítilo sluníčko, tak bylo konečně možné pořádně vyzkoušet německý Autobahn… (ďábelský smajlík) I když je pravda, že Autobahn jsem zkoušel už i při 3 předchozích letošních návštěvách. Ale jak jsem zjistil, to se jen tak neomrzí… :-)

pozdrav z Autobahnu (jen pro upřesnění - já ten foťák nedržel...)

Sepsáno 22. 4. 2008 v tématu: autosalon; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.


komentáře k článku Autosalon Lipsko 2008 – 3. část


  • palec | 8. 3. 2009 11:59 | #

    Hezkej medak


Váš komentář