Google Chrome – první dojmy

Google před pár minutami uvolnil svůj nový prohlížeč Google Chrome. A protože jsem byl moc zvědavý čím překvapí, hned jsem si ho stáhnul a otestoval.

Google Chrome

A první dojmy po pár minutách používání? Rychlost a jednoduchost. V porovnání s ostatními prohlížeči co jsem měl možnost vyzkoušet je opravdu Chrome bezkonkurenčně nejrychlejší – aplikace, načítání, skripty, prostě všechno co jsem zatím zkoušel se načítá minimálně o řád rychleji než jsem zvyklý. V okně nejsou kvanta zbytečností, která by zabírala místo, takže zbývá spousta prostoru pro samotné zobrazení webů. V okně najdete jen to co potřebujete – nejdůležitější navigační tlačítka, záložky, adresní řádek a to je vlastně takřka vše – nic navíc. Práce se záložkami je také radost. Stačí si s nimi chvíli hrát a budete se divit, co všechno se s nimi dá provádět. Nebudu to všechno popisovat – stáhněte si Chrome a uvidíte sami… Je k dispozici i v češtině.

Ale abych to shrnul, Google Chrome mne velice příjemně překvapil (a to už po pár minutách – Firefoxu to trvalo o poznání déle) a řekl bych, že ostatní oblíbené prohlížeče s ním budou mít v příštích pár měsících problém… Pokud k němu vydají nějakou obdobu mých oblíbených rozšíření, bez kterých se ve Firefoxu neobejdu, tak ho začnu asi používat jako svůj výchozí…

Sepsáno 2. 9. 2008 v tématu: technika, weby, gadgety; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.


komentáře k článku Google Chrome – první dojmy


  • Lukas | 2. 9. 2008 22:04 | #

    No to byla ale rychlost napsani recenze). Zvlaste me prekvapilo, ze to stihnul i google zindexovat – prisel jsem sem z google.
    Jinak prohlizec vazne zajimavy. Chybi me podpora aplikaci google(treba bookmarks) ale to jsem asi jen spatne hledal..


Váš komentář