Návštěva v Engine Clubu

Ve čtvrtek 25.11. 2010 se koná v Engine klubu aukce aut a motorek. Při této příležitosti mají auta a motorky, které jdou do aukce v klubu vystavené a může se tam přijít podívat každý běžný smrtelník. Co to Engine klub vlastně je? Motoristický ráj. Místo nasáklé benzínem do poslední cihly. Engine klub je dobře schovaná plocha pro motoristické nadšence v samém centru Prahy – nachází se v celém 3. patře podzemního parkoviště u Rudolfina.

Do klubu se dostanete pouze na doporučení jiného člena a jen pokud jste pořádný petrolhead. To místo je pro někoho jako já úplný ráj! Z každého rohu čiší nadšení pro auta a vše kolem nich. Hned za vstupem je rozlehlá klubovna pro odpočinek. Pár sedaček, kulečník, vystavené modely aut, velká autodráha, červená vana s rychlými pruhy a zrcátky, :-) plakáty s motoristickou tématikou a na plátně běží video. S jakou jinou, než motoristickou tématikou. Stačí pár kroků a za klubovnou už parkují desítky automobilových skvostů. Jen jsem se tam tak procházel a nevěřil vlastním očím, co se u nás dá vidět. Kromě toho, že tam jsou desítky Porsche 911 ve všech možných variantách a stáří, několik Ferrari a Lamborghini, dá se tam najít starý Rolls Royce Phantom 1, BMW Isetta, Peugeot 504, Citroën DS, Porsche 959 (959! V Čechách!), Porsche 356, BMW 2002 turbo, DeLorean DMC, Lotus Omega, Ferrari Scuderia Spider 16M, původní Fiat 500, Tatrovky, TVR Chimaera, Volvo 960 Limousine, Mercedes 300 SL, Shelby Cobra GT350, BMW 850 CSi. A spoustu dalších. Tady bych byl ochotný i přespávat.

Jak jsem již psal, ve čtvrtek od 17 hod. se na místě koná aukce asi 60 kusů aut, motorek a jiných auto-suvenýrů. Dražit se budou i některé z výše jmenovaných aut. Katalog si stáhněte na engine-cz.com. Vstupné na aukci je 350 Kč a v ceně je i občerstvení. Půjdu se tam nejspíš podívat, moc mě totiž zajímá, jaká atmosféra na takové aukci bude. Fotky aut tentokrát nemám, protože si nepřáli, aby se na místě fotilo. Chápu to. Pokud ale auta chcete vidět, máte ještě pár dní čas – až do čtvrtka se tam můžete každý den mezi 14. a 19. hodinou zajít podívat. Doporučuji.

Sepsáno 21. 11. 2010 v tématu: autoakce; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.Váš komentář