Moje nejoblíbenější silnice – z Jesenice do Milevska

Pro mě jedna z nejlepších silnic v Čechách je něco přes 70 km dlouhá silnice č. 105 vedoucí z Jesenice do Milevska. Z Jesenice vyrazíte směrem na Jílové u Prahy a přes Kamenný přívoz, Neveklov a Sedlčany přijedete do Milevska. Na části cesty je položený pěkný kvalitní asfalt. Některé části jsou sice trochu rozbité, ale není zde nic, co by z vás vytřáslo duši, či zanechalo škody na autě. Po cestě najdete snad všechny myslitelné typy zatáček – vracečky, esíčka, utahující se, přes horizont i dlouhé táhlé zatáčky. Mezi nimi občas nějaká ta rovinka na předjetí pomalejších vozidel. Vesnic je po cestě jen pár, ale na zvolnění tempa a vychladnutí motoru je to tak akorát. :-) Ideální auto? V podstatě jakékoliv – slabší auto bude sice trochu ztrácet na rovinkách a ve stoupání, ale pokud budete znát trasu a umíte alespoň trochu řídit, v zatáčkách dojedete i silnější soupeře. Mám to vyzkoušené – se svým letitým Fiatem 127 jsem tam prohnal i o hodně modernější auta. Já tam beru každé auto, u kterého si chci vyzkoušet, jak opravdu jezdí. Na těch 70 kilometrech o něm totiž zjistíte skoro všechno.

Mapa

Fotky

Silnice 105 - Jesenice - Milevsko Silnice 105 - Jesenice - Milevsko Silnice 105 - Jesenice - Milevsko Silnice 105 - Jesenice - Milevsko

Sepsáno 13. 4. 2009 v tématu: nejlepší silnice v Čechách; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.


komentáře k článku Moje nejoblíbenější silnice – z Jesenice do Milevska


 • Filip | 13. 7. 2009 12:10 | #

  Ahoj,

  zajímavý počin takováhle hitpárad silnic, určitě to kvituju.. sám taky občas něco podobného hledám. Jezdím na motorce takže spíš hledám velmi kvalitní asfalt než utažené vlásenky se štěrkem ale stejně.

  Jinak můj typ na nejlepší silnici v čechách a to bezesporu je trasan z Prachatic po silnici č. 141 na Volary. Je to nově uděláná silnice vedoucí z údolí Prachatic nahoru na Libínské sedlo a dále zase dolů až do Volar. Silnice se krásně kroutí a asfalt je úplně novej. Vřele to doporučuji.

  Jinak jezdíme z Prahy takový okruh na celé odpoledne, který se mi celý moc líbí a sice:

  Praha – Písek – Vodňany – Bavorov – Prachatice – Volary – Horní Planá (u Lipna) – Český Krumlov – a zpátky pak většinou zrychlený přesun České Budějovice – Tábor – Praha

  Je to celé cca 400 km a musím říct že je v tom od každého něco a na odpoledne jak dělané… teda na motorce při nelegálních rychlostech :)

  To jen takový nápad

  čau

  Filip

 • Martin | 16. 7. 2009 17:38 | #

  Díky za nápad. 141 určitě někdy zkusím. Ta druhá trasa vypadá taky moc pěkně, ale pro Fiat 127 to je cesta na skoro celý den… :-)


Váš komentář