Přidejte se k unii posluchačů

Posloucháte rádi hudbu? Chodíte na koncerty, či jiné kulturní akce? Platíte nesmyslné poplatky autorským organizacím? Pak byste se měli přidat k update: stránky již neexistují Unii posluchačů… Abyste si udělali obrázek, o co zhruba jde, tak stačí krátká citace z jejich webu:

„Naším cílem je zajistit posluchačům stejná práva jaká mají hudebníci, interpreti a jako poslední i mistři zvuku. Pouze díky jejich potlesku, pískotu, či dokonce jásotu mají koncerty a jiné kulturní akce tu správnou atmosféru. Tím se stávají nezbytnou součástí uměleckého výkonu a vzniká jim tak nárok na autorskou odměnu.“

koncert

Na první pohled je jasné, že se jedná pouze o recesi. Bohužel. Jde vlastně jen o reakci na nesmyslné poplatky autorským svazům jako OSA, INTEGRAM aj. Unie posluchačů má dokonce i svůj vlastní sazebník, kde je zpoplatněn pro pořadatele například vstup každého diváka, nebo i jeho tlesknutí či „juchnutí“… Na webu také vyzývají aby členové z každé kulturní akce, kterou navštíví posílali svou fotku z této akce všem autorským organizacím. Doufají, že „kolektivní správci autorských práv pochopí, že nelze platit za jedno dílo několikrát“. Doufám, že se jim to podaří a rozhodně se k jejich snaze přidávám též… ;-)

Sepsáno 3. 12. 2008 v tématu: tak různě; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.Váš komentář