Seznam.cz a zobrazování svátků

Jak jste si jistě všichni, kdo používáte Seznam.cz všimli, Seznam inovoval svou homepage. Vím že nepíšu nic nového, ale o tom taky tento spot až tak není… Mám totiž s novou homepage takový malý problém… Chybí mi tam zobrazování toho, kdo má zrovna svátek… Tak jsem se rozhodl vyřešit to po svém… ;-)

Vím, že se zobrazování svátků dá zapnout spolu se sekcí “může se hodit”, ale tato sekce se mi zrovna vůbec nehodí. Takže jsem vymyslel, že sekci pro svátky si udělám sám. A jde to velice jednoduše – stejně jako se na Sezamu dají zobrazit články – pomocí RSS. Takže jsem si vytvořil takový svůj malý “gadget” pro Seznam a udělal jsem si RSSko se svátky. A když už to tak hezky funguje, říkal jsem si, že se o to podělím i s ostatními a zveřejním to…

Svátky na Seznamu

Výpis aktuálního svátku najdete na adrese http://www.martinsimon.cz/svatky/ a pro ty, co nevědí jak je na seznam dostat, tu je malý návod: Poté, co se přihlásíte na seznam a zobrazí se vám vaše personalizovaná homepage, sjedete úplně dolů a kliknete na “Přidat obsah”. Zobrazí se vám takové pěkné okno, ve kterém kliknete na záložku “Moje RSS”. No a pak zadáte do okénka “URL RSS kanálu” adresu http://www.martinsimon.cz/svatky/ kliknete na přidej, pak Uložit nastavení a je hotovo. Pak už si můžete svátky přesouvat kam chcete. Já je mám třeba v pravém sloupci úplně nahoře… ;-)

Sepsáno 18. 10. 2007 v tématu: technika, weby, gadgety; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.


komentáře k článku Seznam.cz a zobrazování svátků


 • arcadio | 2. 5. 2009 15:05 | #

  ahoj … moc mě zaujalo RSS svátku v kalendáři … je to jen jedna zpráva v tom konkrétnim dnu … dalo by se místo zprávy

  Dnes je 2. 5. 2009. Svátek má Zikmund.

  dát

  2. 5. 2009 > Zikmund

  Používám k odběru RSS operu a trochu mě štve, že když kouknu do novejch zpráv, že to tam hned nevidim, kdo má svátek ….

  je to asi strašná blbost … ale moc by mi to pomohlo
  nebo alespoň odkaz jak si udělat vlastní RSS nebo jak se to dělá?
  když jsem googlil, tak jsem nenašel skoro nic použitelnýho …

  BTW: na těhle stránkách jsem ani nenašel na tebe/vás kontakt, takže musim psát zprávu do fora


Váš komentář