Top Gear Live v Praze

Když jsem se začátkem března dozvěděl, že se v Praze chystá show Top Gear Live, byl to pro mě větší svátek, než Vánoce. Clarkson, Hammond a May v Čechách? To si takový blázen do Top Gearu, jako já, nemůže nechat ujít. Lístky jsem jen o pár dní později skoro posvátně držel v ruce a těšil se na červen…

Po dlouhém čekání jsem konečně tuto sobotu vyrazil do O2 arény. Z Youtube jsem zhruba věděl, jak show obvykle probíhá, takže jsem nečekal kvanta supersportů, nějaké veliké závodění a bombastické triky. To na co jsem se těšil nejvíc bylo, že konečně na vlastní oči uvidím partičku 3 moderátorů Top Gearu, kterých jsem už 10 let obrovský fanoušek.

Top Gear Live

Šílená fronta u vchodu, procházení bezpečnostním rámem a prohlížení batohů dost zdržovalo a veliká část diváků postupně přicházela ještě pěkných pár minut po začátku představení. To pořadatelé moc nezvládli. Na fotce je vidět, jak prázdno bylo asi 5 minut před začátkem show.

Top Gear Live

Show začala příjezdem všech 3 moderátorů na pódiu poháněným osmiválcem z Corvette. Clarkson s ním udělal pár driftů, aby dokázal, že i s pódiem jde dělat donuty. Poté chvíli povídali, neustále na sebe měli narážky, a přidali pár českých vět, které jim prý :-) přeložili na hotelu. Clarkson tak řekl, že je tlustý jako by byl v tom a nedává spropitné. May zase, že má malého pindíka, a Hammond prohlásil, že on taky. Co jiného byste od nich čekali? Já přesně něco takového. Po nich nastoupila slečna s fireshow okolo které driftovaly 2 hořící Imprezy a pak se zase trojice vrátila na plac. Takhle to bylo celou show – vstupy moderátorů a jejich závody se v průběhu střídaly s kaskadérskými vystoupeními. Z toho nejzajímavějšího bych vybral:

  • Závod minivozů, kde Clarkson závodi ve svém P45 proti Mayovi na růžovém motorizovaném kufru a Hammondovi na sedačce poháněné elektrickými vrtačkami.
  • Závod čtyřspřeží udělaného ze skútrů.
  • Stig v mém oblíbeném Caterhamu, ujíždějící před snipery.
  • Závod s Reliant Robiny, které se stále převracely na bok (video níže). Tohle mě nikdy neomrzí. :-)
  • Fotbal se Swifty – Anglie proti ČR, za kterou hrál i Stig (video níže).

Top Gear Live

Po fotbale Clarkson zahlásil konec, dal nám “bezpečnou” radu na závěr – abychom jezdili rychle – a bylo po show. To nikdo nečekal. Diváci pískali, tleskali, skandovali a čekali, jestli ještě nebude nějaký přídavek. Nebyl. Délka show byla pro mě jediným zklamáním. Za tu cenu lístků tam mohli zůstat o pár desítek minut déle. Nebo úplně vypustit veškeré jezdění kaskadérů a mohli tam jen hodinu povídat o autech, udělat newsy, … To bych byl spokojený úplně nejvíc, protože lepší akci s auty uděláte kdekoli jinde, než na malé ploše O2 arény. Třeba i v podzemním parkovišti vedlejšího nákupáku.

Závod s Reliant Robiny

Fotbal se Suzuki Swift – Anglie proti ČR

Sepsáno 30. 6. 2014 v tématu: auta a vše okolo, autoakce; Přidejte si do RSS čtečky RSS článků nebo RSS komentářů.Váš komentář